Konut Sigortası nedir?Konut Sigortası

Ev – Eşya Sigortası En Kapsamlı Konut Sigortasıdır çünkü: apartmanınızın ortak kullanım alanlarında oluşan hasarlardan, komşularınıza verebileceğiniz maddi hasarlara, ücretsiz çilingir ve camcı hizmetlerinden, kapınıza ambulansa kadar aklınıza gelen ve muhtemelen gelmeyen pek çok şey Ev – Eşya Sigortası’nın kapsamındadır.

Ev – Eşya Sigortası’nı almalısınız çünkü: apartmanınızın ortak kullanım alanlarında oluşan hasarlardan, komşularınıza verebileceğiniz maddi zararlara aklınıza gelen ve muhtemelen gelmeyen pek çok şey Ev-Eşya Sigortası’nın kapsamındadır!

Anahtar İkonu Çilingir (Yılda üç defa 450 TL’ye kadar)

Camcı İkonu Camcı (Yılda üç defa 450 TL’ye kadar)

Ambulans ikonu Kapınıza kadar gönderilecek 7/24 ücretsiz ambulans Ev – Eşya Sigortası kapsamındadır.

Üstelik tüm bunlara ayda 19 TL *’ye sahip olabilirsiniz.

Ev – Eşya Sigortası yangın, patlama, duman, deprem, her türlü su baskını, hırsızlık, yer kayması, fırtına, yıldırım, elektrik hasarları, kaza, taşıt çarpması, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terör sonucu oluşan hasarları karşılar.

Ev Sahibi de Olsanız, Kiracı da Olsanız Evinizi ve Eşyanızı Sigortalatabilirsiniz.

Ev-Eşya Sigortası ile eviniz ve eşyanızı birlikte sigortalatabileceğiniz gibi, ayrı ayrı da sigortalatabilirsiniz. Dilerseniz evinizin ve eşyanızın sigorta değerini kendiniz tayin edebilirsiniz

 

Ev-Eşya Sigortası’nda, Evde Bulunan Kıymetli Eşyalar İçin Uygulanan Teminat Sınırı Nedir?

Hırsızlık hasarlarında toplam eşya bedeli içerisinde, mücevherat bedeli % 10; toplam kıymetli eşyalar bedeli ise % 30 ile sınırlıdır. Günlük kullanıma yönelik ziynet eşyası, mücevherat vb. kıymetli eşyalar için kilit şartı aranmaksızın toplam eşya bedelinin %5’ine kadar teminat verilmiştir. Hisse senedi ve tahvil, kıymetli kâğıtlar hariç, azami 250 TL veya karşılığı değere kadar nakit para ve döviz teminata dâhildir.

 

 

Teminatlar
Yangın Kira Kaybı
Deprem Enkaz Kaldırma Masrafları
Hırsızlık İzolasyon zayıflığı nedeni ile meydana gelen zararlar
Yangın Mali Sorumluluğu Elektrik hasarına bağlı gıda bozulması
Ek Teminat Grubu; Dahili su, Kara, Deniz, Hava taşıtları çarpması 3 aya kadar konutun boş kalma hali
Duman, Sel, Su Baskını, Kötü Niyetli Hareketler, Terör, Kar Ağırlığı, Yer Kayması Bina sabit tesisatı için hırsızlık teminatı
Dolu Misafirlere ait eşyalar
Üçüncü Şahıslara Karşı Mali Sorumluluk (Kişisel Sorumluluk) Boya, badana, duvar kağıdı harcamaları
Ferdi Kaza Sigortası Yakıt Sızdırmaları
Hukuksal Koruma Fırtına sebebiyle uydu anteni, kollektör, klima üntieleri vb. hasarlar
Cam Kırılması İkametgâh değişiklik masrafları
Elektrik Hasarları Bahçe ağaçları ve süs bitkileri
Elektronik Cihaz Sigortası Konutun dışında bulunan eşyalar
Kapkaç Eşya kurtarma
Eksik sigorta önleme Kazaen kırılma

 

Sıkça Sorulan Sorular

Evde Bulunan Kıymetli Eşyalar İçin Uygulanan Teminat Sınırı Nedir?

Hırsızlık hasarlarında toplam eşya bedeli içerisinde, mücevherat bedeli % 10; toplam kıymetli eşyalar bedeli ise % 30 ile sınırlıdır. Günlük kullanıma yönelik ziynet eşyası, mücevherat vb. kıymetli eşyalar için kilit şartı aranmaksızın toplam eşya bedelinin %5’ine kadar teminat verilmiştir. Hisse senedi ve tahvil, kıymetli kâğıtlar hariç, azami 250 TL veya karşılığı değere kadar nakit para ve döviz teminata dâhildir.

Hasarsızlık İndirimi Uygulaması Var Mıdır?

Evet. Sigorta süresi içinde hasar tazminatı almayan ve sigortasını kesintisiz devam ettiren sigortalılar için, 1. yılın sonunda % 10, 2. yılın sonunda % 20, 3. yılın sonunda % 30 hasarsızlık indirimi yapılır.

Cam Kırılması Teminatı Hangi Tür Hasarları Karşılar?

Bu teminat kapı ve pencere camlarında, cam masa, sehpa, aynalar ve vitrin camlarında oluşacak kazaen kırılma hasarlarını karşılar.

Eşya İçin Sigorta Bedeli Belirlenirken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eşyaların sigorta bedeli, poliçenin yapıldığı tarihte yenilerinin tedarik edilmesi için ödenecek bedeldir. Eşya sigorta değerinin hesabında eskime, aşınma ve kullanımdan doğan bir indirim yapılmayacaktır. Bina için de teminat ödenirken sigorta değerinin hesabında eskime, aşınma ve kullanımdan doğan bir indirim yapılmaz.

İzolasyon Hasarları ile İlgili Teminat Limiti Nedir?

İzolasyon yetersizliği ve/veya kaybı nedeniyle yağmur ve kar sularının binanın dış cephe veya terasından veya pencere, kapı ve pervazlarından sızması ve/veya girmesi nedeniyle meydana gelen zararlar ile tedrici nemlenme ile ısı farkı nedeniyle oluşan terleme, küflenme sonucu sıva veya boya kabarmaları ve benzeri nedenlerden iç dekorasyonda meydana gelebilecek, (dış cephe hasarları ile dış cepheye bakan pencere ve kapılarda oluşan hasarlar hariç olmak üzere) boya, badana ve onarım masrafları olay başına ve poliçe süresince toplam 500.-TL bedel ile teminata dahildir.