Bireysel Sağlık Sigortası

Bireysel Sağlık Sigortası, ayakta ya da yatarak yapılacak tedavilerden doktor muayenelerine, röntgen ve tahlillerden ilaç masraflarına, cerrahi müdahalelerden doğuma kadar sizin, dilerseniz tüm ailenizin sağlık ihtiyaçları güvence altında tutar.

Bireysel Sağlık SigortasıNeden Bireysel Sağlık Sigortası Yaptırmalıyım?

Çünkü Bireysel Sağlık Sigortası özel şartlar kapsamında size dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçme özgürlüğü sağlar,sigortanızı ihtiyaçlarınıza göre kendiniz oluşturursunuz. Mesela en geniş ve katılım payı olmayan paketi alırsanız;

Herhangi bir kaza ya da hastalık sonucu ihtiyacınız olan teşhis ve tedavi masraflarını dünyanın her yerinde karşılar. Ne kadar önem verseniz de hiç beklemediğiniz bir anda, sağlığınızla ilgili endişe edeceğiniz bir durumla karşılaşabilirsiniz. Bu durumları, birçok değişik hastalığın oluşturabileceğini hepimiz iyi biliriz. Bu hastalıkların hepsi de teşhisiyle birlikte yaşamın bugünü ve geleceğini maddi-manevi çıkmaza sokan tehlikeli hastalıklardır. Yüksek tedavi giderlerine yol açarken, aynı zamanda çoğunlukla çalışma hayatını sona erdirirler. Bu tür durumların yaşam kalitenizi olumsuz bir şekilde etkilememesi için yapabileceğiniz bir şey var; Bireysel Sağlık Sigortası’na sahip olmak.

İster ayakta, ister yatarak; tüm tedavi masraflarınızı öder.
Size geniş anlaşmalı kurum ağından dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçme özgürlüğü sağlar. Hamilelik ve doğum harcamalarınızı, göz ve diş tedavilerinizi öder.

Bireysel Sağlık Sigortası Hangi Tedavi Masraflarını Öder?

Karşılaşabileceğiniz bir sağlık probleminde veya bir kaza sonucu yaralanmanız halinde ayakta ya da yatarak yapılacak hastane tedavi giderleriniz, doktor muayenesi, röntgen, tahlil benzeri tanı ve ilaç giderleriniz, küçük ya da büyük cerrahi müdahaleler için gereken harcamalarınız karşılanır. Ayrıca çok geniş anlaşmalı kurum ağına bağlı kuruluşlardaki pek çok avantaja sahip olursunuz.

Tedaviniz için cerrahi bir uygulama ya da hastane yatışı gerektirdiğinde sağlık masraflarınız karşılanır. Ameliyat, oda refakatçi, özellikli tedavi, yoğun bakım, sunni uzuv giderleri, ameliyat malzemeleri, küçük müdaheleler, evde bakım, acil durumlar gibi masrafları kapsar.
Sadece Yatarak Tedavi Paketi’ne ek olarak doktor muayenesi, ilaç, tahlil, röntgen, ileri teşhis (MR – Tomografi – Sintografi), fizik tedavi masraflarınız ödenir. Ayakta tedavilerinizin limitsiz ödenmesini isteyebilir veya daha hesaplı prim ödemek için, farklı limitler arasında seçim yapabilirsiniz, örneğin %20 katkı payı ödemeli paketimizi seçebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Yatarak Tedavinin Kapsamı Nedir?

Hastalığın tedavisi için cerrahi bir uygulama ya da hastanede yatışı gerektirdiğinde sağlık masraflarınız karşılanır. Ameliyat giderleri, oda refakatçi giderleri, özellikli tedavi, yoğun bakım gideri, suni uzuv giderleri, ameliyat malzemeleri, küçük müdahaleler, evde bakım, acil durumlar gibi masraflar kapsam altındadır.

Yatarak + Ayakta Tedavinin Kapsamı Nedir?

Yatarak tedavi kapsamına ek olarak doktor muayenesi, ilaç, tahlil, röntgen, modern teşhis (MR-Tomografi-Sintografi), fizik tedavi masrafları ödenir. Ayrıca ayakta tedavi için çeşitli limit alternatifli seçenekler mevcuttur.

Yatarak Tedavili Ürüne Eklenebilecek Teminatlar Nelerdir?

Yatarak Tedavi’ tarifesinde, sigortalı ihtiyacı doğrultusunda aşağıdaki teminatlar ilave edilebilecektir;
– Yurtdışı Yatarak Tedavi
– Doğum
– Check-Up
– İleri Teşhis Yöntemleri
– Ferdi Kaza
– Avantajlı Diş Paketi

Yatarak+Ayakta Tedavili Ürüne Eklenebilecek Teminatlar Nelerdir?

Yatarak ve Ayakta Tedavi tarifesinde; aşağıda belirtilen teminatlardan yurtdışı yatarak tedavi ve check-up teminatı hariç farklı limitlerle seçim yapılabilecektir. Bu tarifede doğum teminatı ise, ayakta tedavi teminat limitinden bağımsız olarak farklı limitlerle verilebilecektir.
– Yurtdışı Yatarak Tedavi ve Ayakta Tedavi
– Check-Up
– Diş
– Gözlük, Çerçeve ve Lens
– Ferdi Kaza
– Avantajlı Diş Paketi

Bekleme Süresi Nedir?

Poliçe başlangıç tarihinden sonra meydana gelebilecek trafik kazası gibi ani gelişen kalp, şeker, zehirlenme, apandisit gibi ani ve beklenmedik gelişen sağlık problemleri dışındaki hastalıklara bekleme süresi uygulanır.
Örneğin: Poliçe vadesi sonrasında ortaya çıkan Fıtık, Menisküs gibi hastalıklara 12 ay bekleme süresi uygulanır.

Daha detaylı bilgiyi acentelerimizden alabilirsiniz.